Curriculum vitae            

Petr Eschler -  DUŠE STROMU

Světlo světa jsem poprvé spatřil v roce DŘEVĚNÉHO KONĚ. (Podle čínského kalendáře). Psal se tehdy rok 1954. Kůň má rád otevřené pláně, volnost a svobodu, je houževnatý, urazí velké vzdálenosti. Je společenský,  ke svému životu potřebuje také stádo svých  blízkých.

V mém případě tato charakteristika DŘEVĚNÉHO KONĚ docela vyšla, včetně toho dřevíčka:

Má rád volnost a cestování: pokud to jde, tak každý rok strávím nejméně měsíc na individuálních cestách. Rád poznávám lidi a kultury. Indie, Thajsko, Barma, USA, Srí Lanka, Canada atd.

Je houževnatý a sociálně orientovaný: vystudoval jsem dvě VŠ. Na první jsem se poprvé setkal s dřevem a začal do něho dlabat. Druhá VŠ byla zaměřena sociálně. Ve státní sféře jsem potom pracoval více než 20 let v sociální oblasti a zakládal Informační poradenské středisko pro volbu povolání, které funguje dodnes(i když nyní trochu „kulhá“). Abych zůstal v kontaktu s lidmi v oboru, předávám své zkušenosti při výuce řezbářství a sochařství.

Je intuitivní a výtvarně orientovaný: výtvarnými aktivitami se zabývám celý život. Posledních 13 roků je to moje profese. Zabývám se designem. Realizujeme obytné a komerční prostory. Jelikož mám rád svobodu i tyto interiéry jsou takto pojaty. Když jsem je poprvé představil na veletrhu New Design v Praze, okamžitě se objevily první novinové články. Dnes už se o mojí práci psalo snad ve většině časopisů, které se zabývají kulturou a designem. Také jsem měl vystoupení v některých televizních pořadech. Každý rok je těch článků několik. Za ty roky jich už bylo pár desítek.

Moje práce si našly samy cestu do světa. Nejen do evropských zemí, ale i do Austrálie, Severní a Jižní Ameriky, Asie a dnes i do Afriky. Dozvěděl jsem se od lidí z Prahy, že Martina Patřičného a moje práce kopírují a prodávají Rusové.

V posledních letech jsem opět začal jezdit na sochařská a řezbářská symposia nejen u nás, ale i v některých sousedních zemích. Je dobré se takto občas setkávat. Se skupinou podobně smýšlejících lidí jsme založili umělecké seskupení „Pamleklec“ a dohromady uskutečnili již 18 společných výstav. Výčtem svých výstav a prezentací vás nebudu zahlcovat, ale bylo jich více než jedno sto.

odkazy

odkazy na weby

Duše stromu https://dusestromu.webnode.cz/ Galerie na chmelnici  https://dusestromu.webnode.cz/ Ateliér Eschler  https://www.nabytekeschler.cz/ Jája Eschlerová   https://jaja-eschlerova.webnode.cz/ Umělecké seskupení PAMPEKLEC   https://pampeklec3.webnode.cz/ Atelier H+M -...
Celý článek